Dostępne postaci leku
Imigluceraza
Działanie+mechanizm
Imigluceraza to lek, który działa jak naturalny enzym w naszym organizmie, który rozkłada pewne rodzaje tłuszczu. W niektórych chorobach ten enzym nie działa prawidłowo, co prowadzi do gromadzenia się tłuszczu i problemów zdrowotnych. Imigluceraza pomaga w rozkładzie tego tłuszczu.
Wskazania
Leki zawierające Imiglucerazę stosuje się w leczeniu choroby Gauchera. Jest to rzadka genetyczna choroba, która polega na gromadzeniu się tłuszczu w różnych organach i tkankach organizmu, powodując różne niepożądane objawy, takie jak powiększenie wątroby i śledziony, anemia, krwawienia, a także problemy z kośćmi. Imigluceraza pomaga zredukować te nagromadzenia tłuszczu.
Przeciwwskazania
Leków z Imiglucerazą nie powinno się stosować, jeśli ktoś wcześniej miał silną reakcję alergiczną na ten lek. Objawy alergii mogą obejmować wysypkę, swędzenie, trudności w oddychaniu, czy obrzęk twarzy. Lekarz może również zdecydować o niewypisywaniu tego leku jeśli pacjent ma niektóre choroby, np. problemy z sercem.
Działania niepożądane
Lek Imigluceraza może powodować różne działania niepożądane. Do najczęstszych należą bóle głowy, zawroty głowy, gorączka, dreszcze, osłabienie, nudności, ból brzucha i biegunka. Niektóre osoby mogą doświadczyć zmian nastroju, trudności z oddychaniem lub reakcji alergicznej jak wysypka, swędzenie, obrzęk twarzy lub niewyraźne widzenie.
Przedawkowanie
Przedawkowanie Imiglucerazy prawdopodobnie wywoła objawy podobne do skutków ubocznych, takie jak ból głowy, zawroty głowy, osłabienie, gorączka, nudności czy biegunka. Może też wystąpić trudność w oddychaniu i ból w klatce piersiowej. Jeśli podejrzewasz, że zażyłeś zbyt dużo leku, skontaktuj się natychmiast z lekarzem lub idź do najbliższego szpitala.
Środki ostrożności
Przede wszystkim, jeżeli jesteś alergikiem, sprawdź czy nie masz uczulenia na Imiglucerazę. Ważne jest też, abyś poinformował lekarza o wszystkich innych lekach, które aktualnie zażywasz. Niektóre leki mogą bowiem nie być kompatybilne z Imiglucerazą. Jeśli jesteś kobietą planującą ciążę, karmisz piersią lub jesteś w ciąży, również powinieneś o tym poinformować lekarza.