Zdjęcie Mucosolvan, tabletki, 30 mg

Mucosolvan

tabletki30 mg

Mucosolvan ma działanie wykrztuśne i jest stosowany w celu ułatwienia odkrztuszania zalegającej wydzieliny. Substancją czynną produktu jest ambroksolu chlorowodorek, który wykazuje działanie mukolityczne powodując zwiększenie jej wydzielania i rozrzedzenie oraz ułatwia jej transport.

Spis treści

    Opis leku

    Mucosolvan – co to?

    Mucosolvan ma działanie wykrztuśne i jest stosowany w celu ułatwienia odkrztuszania zalegającej wydzieliny. Substancją czynną produktu jest ambroksolu chlorowodorek, który wykazuje działanie mukolityczne powodując zwiększenie jej wydzielania i rozrzedzenie oraz ułatwia jej transport.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Mucosolvan?

    Dorośli powinni przyjmować lek trzy razy dziennie, po jednej tabletce na raz. W razie potrzeby można zwiększyć dawkę do dwóch tabletek dwa razy dziennie. Tabletki należy popić płynem. Można je stosować z lub bez posiłków. Należy unikać przyjmowania leku przed snem.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Mucosolvan?

    Lek Mucosolvan powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Mucosolvan należy połykać w całości, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Mucosolvan?

    Najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym jest uczucie nudności, które może występować rzadziej niż u 1 na 10 osób. Innymi, mniej częstymi skutkami ubocznymi mogą być biegunka, wymioty, niestrawność oraz ból brzucha, które mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób.

    Rzadziej, ale wciąż możliwe, są reakcje nadwrażliwości, takie jak wysypka, pokrzywka lub obrzęk. Mogą one występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób. W przypadkach rzadko spotykanych dyskutuje się o reakcjach anafilaktycznych, takich jak wstrząs anafilaktyczny czy szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej, które mogą występować w sposób nieokreślony. Istnieją również raporty o ciężkich działaniach niepożądanych skóry, takich jak rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Mucosolvan?

    Nie należy stosować leku Mucosolvan, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie lub nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek z pozostałych substancji zawartych w leku.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Mucosolvan?

    W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Mucosolvan ważne jest podjęcie odpowiednich kroków w celu zapewnienia właściwej opieki. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Dotychczas nie zaobserwowano specyficznych objawów przedawkowania u ludzi, jednak na podstawie przypadków nieumyślnego zażycia lub nieprawidłowego stosowania, mogą pojawić się objawy odpowiadające znanym działaniom niepożądanym leku stosowanego w zalecanych dawkach. W takiej sytuacji konieczne może być podanie leczenia objawowego, lecz ostateczną decyzję podejmie tylko lekarz.

    Wygląd

    Lek Mucosolvan jest dostępny w postaci tabletek doustnych, które są okrągłe i białe. Tabletki są zabezpieczone w blistrze oraz tekturowym pudełku.

    Ulotka

    Ulotka leku Mucosolvan dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Mucosolvan to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Mucosolvan zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Mucosolvan jest Sanofi.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki

    Moc

    30 mg

    Tablica pytań o Mucosolvan

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Mucosolvan to: Deflegmin, Flavamed, Tussal Expextorans, Ambrosol Teva.

    • Zdjęcie produktu Deflegmin, tabletki, 30 mg
      Lek bez recepty
      tabletki30 mg

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .