Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the ninja-forms domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the loos-ssp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114
Maalox, zawiesina doustna, 35 mg+40mg/ml
Zdjęcie Maalox, zawiesina doustna, 35 mg+40mg/ml

Maalox

zawiesina doustna35 mg+40mg/ml

Maalox to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej. Substancjami czynnymi preparatu są wodorotlenek glinu oraz wodorotlenek magnezu. Preparat ma działanie zobojętniające kwas solny w żołądku, dlatego stosuje się go w objawowym leczeniu dolegliwości ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością. Maalox ponadto działa osłaniająco na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy.

Spis treści

    Opis leku

    Maalox – co to?

    Maalox to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej. Substancjami czynnymi preparatu są wodorotlenek glinu oraz wodorotlenek magnezu. Preparat ma działanie zobojętniające kwas solny w żołądku, dlatego stosuje się go w objawowym leczeniu dolegliwości ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością. Maalox ponadto działa osłaniająco na błonę śluzową żołądka i dwunastnicy.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Maalox?

    Zazwyczaj zaleca się stosować 1 łyżkę stołową (10 ml) około 90 minut po posiłku lub w czasie bólu. Maksymalnie do 140 ml zawiesiny na dobę.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Maalox?

    Lek Maalox powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Maalox to zawiesina doustna. Lek podaje się przez usta.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Maalox?

    Po przyjęciu leku Maalox, najczęściej występujące działania niepożądane mogą obejmować:

    1. Biegunkę lub zaparcia, jednak nie częściej niż u jednej osoby na 100.
    2. Bardzo rzadko, mogą pojawić się nudności, wymioty oraz jasne zabarwienie stolca, jednak zdarza się to rzadziej niż u jednej osoby na 10 000.

    Ponadto istnieją pewne działania niepożądane, których częstość występowania jest trudna do określenia na podstawie dostępnych danych. Mogą one obejmować:

    1. Reakcje nadwrażliwości, takie jak świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy oraz reakcje anafilaktyczne. Ważne jest zgłoszenie tych objawów lekarzowi.
    2. Hipermagnezemii, czyli zwiększeniu stężenia magnezu we krwi. Hipermagnezemia może wystąpić szczególnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, którzy stosowali Maalox przez dłuższy czas.
    3. Hiperaluminemia, czyli zwiększonej zawartości glinu w tkankach organizmu.
    4. Hipofosfatemii, czyli obniżeniu stężenia fosforanów nieorganicznych we krwi.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Maalox?

    Nie należy stosować leku Maalox, jeśli pacjent jest uczulony na wodorotlenek glinu, wodorotlenek magnezu lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Pacjenci z ciężką niewydolnością nerek powinni również unikać stosowania tego leku.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Maalox?

    W przypadku przedawkowania leku Maalox, występujące objawy mogą obejmować biegunkę, ból brzucha i wymioty. Ważne jest unikanie wysokich dawek leku, ponieważ mogą one przyczyniać się do nasilenia lub wywołania zaparć oraz niedrożności jelit u pacjentów z grupy ryzyka. Reakcje takie jak zaburzenia równowagi elektrolitowej i hipermagnezemia mogą wystąpić po długotrwałym stosowaniu leku, szczególnie u osób z niewydolnością nerek. W przypadku ostrego przedawkowania Maalox zaleca się nawodnienie organizmu oraz zastosowanie wymuszonej diurezy.

    Wygląd

    Maalox jest dostępny w postaci zawiesiny, która znajduje się w butelce wykonanej z polietylenu tereftalanu (PET). Butelka jest zakręcona za pomocą pokrywki wykonanej z polipropylenu (PP), która zapewnia szczelność. Butelka jest pakowana w tekturowe pudełko, które chroni ją przed uszkodzeniami.

    Ulotka

    Ulotka leku Maalox dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Maalox to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Maalox zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Maalox jest Sanofi.

    Kategorie

    Postać

    Zawiesina doustna

    Moc

    (35 mg + 40 mg)/ml

    Tablica pytań o Maalox

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Maalox to: Maalox, Gaviscon.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .