Składniki zawarte w leku Flegamina to:
Lek Flegamina zaleca się stosować w przypadku:
Nie, Flegamina nie ma wpływu na ciśnienie krwi.
Tak, Flegamina może być stosowana do leczenia objawów związanych z zatokami.
Flegaminę najczęściej zaleca się brać trzy razy dziennie – rano, południu i wieczorem. Ale dokładniejsze informacje przeczytasz w ulotce leku lub skonsultujesz się z lekarzem.
Nie, syrop Flegamina można przyjmować niezależnie od posiłków.
Nie, w Flegaminie nie ma kodeiny.
Tak, Flegamina rozrzedza wydzielinę.
Tak, Flegamina jest lekiem przeciwkaszlowym.
Nie można jednoznacznie stwierdzić, który lek jest lepszy – Flegamina czy Mucosolvan. Wybór między nimi zależy od indywidualnych potrzeb i objawów pacjenta. Obie są skuteczne w leczeniu kaszlu, ale działają w nieco inny sposób.
Flegaminy nie powinno się łączyć z alkoholem oraz lekami hamującymi kaszel.
Tak, Flegamina i ACC można przyjmować jednocześnie. Są to leki na kaszel o różnych mechanizmach działania, które mogą się uzupełniać.
Tak, Flegamine można podawać z antybiotykiem, nie ma między nimi znanych interakcji. Zawsze należy jednak przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących dawkowania.
Flegamina jest zalecana przy kaszlu mokrym, ponieważ ułatwia odkrztuszanie.
Tak, Flegamina to lek wykrztuśny.
Flegaminę w syropie dorośli i dzieci powyżej 12 lat stosują w dawce 15 ml (pełna łyżka miarowa) co 4-6 godzin. Dzieci w wieku 6-12 lat przyjmują połowę dawki dorosłych, a dzieci w wieku 2-6 lat – ćwierć tej dawki. Nie przekraczaj 4 dawek w ciągu doby.
Flegamina może powodować skutki uboczne, ale nie jest szkodliwa jeśli jest używana zgodnie z zaleceniem lekarza lub instrukcją na opakowaniu.
Syrop Flegamina pomaga w leczeniu kaszlu, zarówno suchego jak i mokrego, ponieważ działa wykrztuśnikowo i przeciwkaszlowo.
Flegamina zaczyna działać po około 30 minutach od zażycia.
Zamieniki i produkty podobne do Flegamina to: Flegtac Kaszel, Flegatussin, Flegamina.
Ból gardła to najczęściej występujący objaw infekcji wirusowej i bakteryjnej. Często towarzyszy mu zaczerwienienie i obrzęk. Ból gardła…
Niedobór witaminy D3 może przyczynić się do wzrostu ryzyka rozwoju wielu chorób oraz innych negatywnych skutków zdrowotnych. W…
Jesteś przeziębiony i chcesz wybrać najlepsze saszetki dla siebie. Przedstawiam Ci kompletny przewodnik po saszetkach na przeziębienie.
Wraz z nadejściem wiosny przyroda budzi się do życia, a my podczas zmiennej pogody często źle się czujemy…
Oprócz obowiązkowych szczepień w Polsce rodzice mają do wyboru szczepienia tzw. zalecane. Są one dobrowolne i dodatkowo płatne.…
Nanotechnologia to dziedzina będąca obiektem zainteresowań naukowców na całym świecie. Najbardziej znanym nanoproduktem są cząsteczki nanosrebra, które wykorzystuje…
Sezon jesienno-zimowy to dla wielu z nas czas, w którym musimy zmierzyć się z infekcjami górnych dróg oddechowych.…
Powszechnie wiadomo o uzależnieniu powodowanym przez alkohol, papierosy czy leki psychotropowe. Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że…
W medycynie od dawna wykorzystuje się naturalne ekstrakty w celu leczenia i profilaktyki różnych schorzeń układu oddechowego. Jedną…
Choroby górnych dróg oddechowych to jedne z najczęstszych przyczyn wizyt w aptece. Objawiają się przede wszystkim bólem gardła,…