Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the ninja-forms domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the loos-ssp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114
Duozinal, syrop, 2,5 mg+58 mg Ca2+/5 ml
Zdjęcie Duozinal, syrop, 2,5 mg+58 mg Ca2+/5 ml

Duozinal

syrop25 mg+58 mg Ca2+/5 ml

Duozinal to lek przeciwalergiczny w postaci syropu. Substancjami czynnymi leku są: cetyryzyny dichlorowodorek w dawce 2,5 mg i wapnia chlorek w postaci wapnia chlorku dwuwodnego w dawce 58 mg. Duozinal stosowany jest w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także pokrzywki.

Spis treści

    Opis leku

    Duozinal – co to?

    Duozinal to lek przeciwalergiczny w postaci syropu. Substancjami czynnymi leku są: cetyryzyny dichlorowodorek w dawce 2,5 mg i wapnia chlorek w postaci wapnia chlorku dwuwodnego w dawce 58 mg. Duozinal stosowany jest w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także pokrzywki.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Duozinal?

    U dzieci w wieku 2-6 lat zaleca się podawać 5 ml syropu 2 razy na dobę. Dla dzieci w wieku 6-12 lat zalecana dawka leku to 10 ml syropu 2 razy na dobę. Natomiast dorosłym oraz młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmować 20 ml syropu raz na dobę. Duozinal należy stosować na około godzinę przed planowanym posiłkiem. W celu odmierzenia odpowiedniej dawki leku należy użyć miarki dołączonej do opakowania.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Duozinal?

    Lek Duozinal powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Duozinal to syrop, który podaje się doustnie, czyli przez usta.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Duozinal?

    Do częstych działań niepożądanych należą senność, zawroty głowy, ból głowy, suchość w jamie ustnej, nudności, biegunka, zapalenie gardła i zapalenie błony śluzowej nosa.

    Do działań niepożądanych występujących niezbyt często zaliczamy pobudzenie, zaburzenia czucia, ból brzucha, świąd, wysypka, osłabienie i złe samopoczucie.

    Natomiast rzadko występującymi działaniami niepożądanymi są takie jak reakcje alergiczne, zachowania agresywne, omamy, depresja, drgawki i tachykardia.

    W każdym przypadku zachęcamy, aby w razie wystąpienia niepokojących objawów, jakimi mogą być między innymi obrzęk twarzy, trudności z oddychaniem lub wrażenie osłabienia, skontaktować się natychmiast z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Duozinal?

    W celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta, leku Duozinal NIE wolno stosować w następujących przypadkach:

    • Jeśli pacjent ma uczulenie na cetyryzyny dichlorowodorek lub wapnia chlorek dwuwodny (substancje czynne) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
    • Jeśli pacjent ma uczulenie na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny.
    • Jeśli pacjent ma zwiększone stężenie wapnia we krwi – hiperkalcemię, np. spowodowaną nadmiarem witaminy D, nadczynnością przytarczyc, chorobami nowotworowymi dającymi przerzuty do kości lub chorobą układu odpornościowego, jak np. sarkoidoza.
    • Jeśli pacjent cierpi na hiperkalciurię (wydalanie dużych ilości wapnia z moczem).
    • Jeśli pacjent ma galaktozemię (wrodzone zaburzenie wchłaniania glukozy-galaktozy).
    • Jeśli pacjent ma kamicę nerkową (odkładanie się wapnia w drogach moczowych).
    • Jeśli pacjent cierpi na umiarkowane lub ciężkie zaburzenia czynności nerek.
    • Jeśli u pacjenta występuje blok przedsionkowo-komorowy.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Duozinal?

    Przedawkowanie leku Duozinal może prowadzić do wystąpienia szeregu niepożądanych objawów, takich jak biegunka, dezorientacja, zawroty głowy, zmęczenie czy tachykardia. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z wymienionych objawów po zażyciu dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Lekarz przeprowadzi badanie pacjenta i zadecyduje o odpowiednim leczeniu w zależności od zaobserwowanych objawów.

     

    Wygląd

    Lek Duozinal jest dostępny w postaci syropu. Syrop ten ma kolor od bezbarwnego do żółtego i jest aromatyzowany wanilią, co dodaje mu delikatnego smaku.

    Opakowanie leku Duozinal składa się z butelki wykonanej ze szkła brunatnego typu III, która zapewnia ochronę przed światłem. Butelka jest zakręcana białą aluminiową zakrętką, aby zapewnić hermetyczne zamknięcie i zachować świeżość syropu. Wraz z butelką znajduje się miarka wykonana z PP (polipropylen) umieszczona w tekturowym pudełku.

    Ulotka

    Ulotka leku Duozinal dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Duozinal to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Duozinal zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Duozinal jest Aflofarm.

    Kategorie

    Postać

    Syrop

    Moc

    (2,5 mg + 58 Ca2+)/5 ml

    Tablica pytań o Duozinal

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Duozinal to: Calcium Sanosvit, Calcium Hasco Allergy, Aleric Deslo Active, Fenistil.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , , .