Zdjęcie ACC, tabletki musujące, 200 mg

ACC

tabletki musujące200 mg

Lek ACC występuje w postaci tabletek musujących, a jego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 6. roku życia.

Spis treści

    Opis leku

    ACC – co to?

    Lek ACC występuje w postaci tabletek musujących, a jego substancją czynną jest acetylocysteina. Preparat powoduje upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie. Lek stosowany jest krótkotrwale przy zakażeniach górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci od 6. roku życia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować ACC?

    Sposób dawkowania leku ACC zależy od wieku pacjenta. U dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat, zwykle zaleca się przyjmowanie od 400 mg do 600 mg acetylocysteiny dziennie, podzielonych na 2 lub 3 dawki (1 saszetka ACC dwa lub trzy razy na dobę). Dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, zalecana dawka dobowa acetylocysteiny wynosi 400 mg podzielona na 2 dawki (1 saszetka ACC dwa razy na dobę). W przypadku konieczności podania mniejszej dawki, czyli 300 mg acetylocysteiny na dobę, lekiem z wyboru będzie ACC mini.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać ACC?

    Lek ACC powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Najlepiej trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt. Po upływie terminu ważności leku nie należy go stosować.

    Forma podania

    Lek ACC to tabletki musujące o dawce 200 mg. Lek należy rozpuścić w wodzie przed podaniem doustnym.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować ACC?

    Najczęstsze działania niepożądane leku ACC obejmują nagłe reakcje alergiczne, takie jak trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, pokrzywka, oraz nagłą duszność. Mniej częste objawy to ból głowy, szumy uszne, szybkie bicie serca, obniżone ciśnienie krwi, nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, wysypka, świąd oraz gorączka. Rzadko występują niestrawność, duszność, a bardzo rzadko reakcje anafilaktyczne. Jeśli wystąpią te objawy, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC?

    Nie powinieneś brać leku ACC, jeśli masz uczulenie na acetylocysteinę lub inne składniki leku. Nie stosuj ACC, jeśli masz czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ani w przypadku ostrego stanu astmatycznego, czyli zaostrzenia astmy oskrzelowej lub przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 6 lat.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku ACC?

    Jeśli zażyjesz większą niż zalecana dawkę leku ACC, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady. Przedawkowanie może powodować objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty i biegunka.

    Wygląd

    Lek ACC Optima to białe, okrągłe tabletki z linią na jednej stronie, która ułatwia podział tabletki. Można je dostać w tekturowym pudełku. Tabletki są pakowane w tubie polipropylenowej.

    Ulotka

    Ulotka leku ACC dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku ACC to:

    Zalecenia stosowania

    Lek ACC zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku ACC jest Sandoz.

    Kategorie

    Postać

    Proszek do sporządzania roztworu

    Moc

    200 mg

    Tablica pytań o ACC

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do ACC to: ACC Mini, ACC Optima, ACC Classic, Acetylcysteinum Flegamina, Fluimucil Forte, Nacesis.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .