Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the ninja-forms domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the loos-ssp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114
Acard, tabletki dojelitowe, 75 mg
Zdjęcie Acard, tabletki dojelitowe, 75 mg

Acard

tabletki dojelitowe75 mg

Substancją czynną leku Acard jest kwas acetylosalicylowy zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje on działanie hamujące agregację płytek krwi. Z tego względu jest stosowany w małych dawkach (75–150 mg na dobę) w profilaktyce zawału serca i zakrzepicy, oraz u osób z niestabilną chorobą wieńcową i miażdżycą tętnic obwodowych.

Spis treści

    Opis leku

    Acard – co to?

    Substancją czynną leku Acard jest kwas acetylosalicylowy zaliczany do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wykazuje on działanie hamujące agregację płytek krwi. Z tego względu jest stosowany w małych dawkach (75–150 mg na dobę) w profilaktyce zawału serca i zakrzepicy, oraz u osób z niestabilną chorobą wieńcową i miażdżycą tętnic obwodowych.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Acard?

    Lek ACARD należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie jednej tabletki o dawce 75 mg dziennie, po posiłku, popijając niewielką ilością wody. W przypadku podejrzenia świeżego zawału serca lub pojawienia się takiego zawału, zaleca się jednorazowe przyjęcie 4 tabletek dojelitowych (300 mg), dokładnie rozgryzając je, aby przyspieszyć wchłanianie. Odpowiednią dawkę leku oraz czas jego stosowania powinien określić lekarz dla każdego pacjenta indywidualnie.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Acard?

    Lek Acard w postaci tabletek dojelitowych o dawce 75 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Acard to tabletki dojelitowe o dawce 75 mg. Tabletki te należy połykać w całości, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Acard?

    Lek może powodować działania niepożądane, ale nie u każdego. Często mogą wystąpić niestrawność, zgaga, nudności i bóle brzucha. Rzadziej mogą pojawić się stany zapalne żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, oraz zaburzenia czynności wątroby. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze krwawienia, takie jak krwotok z przewodu pokarmowego czy krwotok mózgowy. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości, takie jak obrzęk twarzy lub utrudnione oddychanie niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Acard?

    Leku Acard nie powinny stosować osoby z uczuleniem na kwas acetylosalicylowy lub inne składniki leku, z problemami krwawienia i zaburzeń krzepnięcia krwi, cierpiący na chorobę wrzodową żołądka czy dwunastnicy oraz z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby. Leku nie powinny przyjmować osoby, które doświadczyły wcześniej napadów astmy spowodowanych przez kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwzapalne, kobiety w ostatnich trzech miesiącach ciąży oraz pacjenci przyjmujący metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. Leku nie powinny też przyjmować dzieci poniżej 12 lat, zwłaszcza z infekcjami wirusowymi, ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby i mózgu.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Acard?

    W przypadku przedawkowania leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli zaś są poważne objawy zatrucia, takie jak duszność czy śpiączka, pacjenta trzeba jak najszybciej przewieźć do szpitala. Objawy zatrucia to szumy uszne, szybkie oddychanie, gorączka, nudności, wymioty, zły wzrok, bóle i zawroty głowy, splątanie i wysypka. W bardziej poważnych przypadkach mogą pojawić się majaczenie, drżenie, trudności z oddychaniem, duża potliwość, pobudzenie i nawet śpiączka.

    Wygląd

    Tabletka leku Acard jest biała i kształtem przypomina serce. Tabletka nie posiada żadnych nadruków.

    Ulotka

    Ulotka leku Acard dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Acard to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Acard zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Acard jest Polfa Warszawa.

    Kategorie

    Postać

    Tabletki dojelitowe

    Moc

    75 mg

    Tablica pytań o Acard

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Acard to: Abrea, Aspirin Cardio, Polocard.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .