Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the ninja-forms domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the loos-ssp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client0/web9/web/wp-includes/functions.php on line 6114
Polocard, tabletki dojelitowe, 150 mg
Zdjęcie Polocard, tabletki dojelitowe, 150 mg

Polocard

tabletki dojelitowe150 mg

Tabletki Polocard dostarczają do organizmu kwas acetylosalicylowy w małej dawce, który rozrzedza krew. Lek zalecany jest osobom po przebytym udarze lub zawale serca, aby zapobiegać nawracającym incydentom sercowo-naczyniowym. Regularne stosowanie Polocardu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ponownych zakrzepów.

Spis treści

    Opis leku

    Polocard – co to?

    Tabletki Polocard dostarczają do organizmu kwas acetylosalicylowy w małej dawce, który rozrzedza krew. Lek zalecany jest osobom po przebytym udarze lub zawale serca, aby zapobiegać nawracającym incydentom sercowo-naczyniowym. Regularne stosowanie Polocardu zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ponownych zakrzepów.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Polocard?

    Zalecane dawkowanie: 1 tabletka (150 mg) raz na dobę, najlepiej w czasie lub po posiłku. W przypadku świeżego zawału serca lub u pacjentów z podejrzeniem świeżego zawału serca tabletki należy rozgryźć i przyjąć dawkę nasycającą, czyli od 225 mg (3 tabletki po 75 mg) do 300 mg (2 tabletki po 150 mg) raz na dobę.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Polocard?

    Lek Polocard powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Najlepiej trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Polocard należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Polocard?

    Zażywanie tego leku może wiązać się z różnymi skutkami ubocznymi. Wśród najczęstszych skutków ubocznych, które mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 10 pacjentów, znajdują się zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienie z nosa, krwawienia z dróg moczowo-płciowych, krwawienia z dziąseł, objawy niestrawności takie jak zgaga, nudności, wymioty, bóle brzucha oraz brak łaknienia.

    W rzadszych przypadkach, które mogą wystąpić u nie więcej niż u 1 na 1000 pacjentów, mogą pojawić się skutki uboczne takie jak trombocytopenia (niska liczba płytek krwi), wydłużenie czasu protrombinowego, krwotok prowadzący do niedokrwistości, uczucie osłabienia i zmęczenia (astenia), bladość skóry, niskie ciśnienie krwi, niedokrwistość z niedoboru żelaza, mała liczba białych krwinek, zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, niewydolność wątroby, reakcje alergiczne takie jak wysypka i świąd oraz problemy z czynnością nerek.

    Bardzo rzadko, występujące u nie więcej niż 1 na 10 000 pacjentów, mogą pojawić się ciężkie reakcje, włączając wstrząs anafilaktyczny, krwotok z przewodu pokarmowego oraz perforacja wrzodu żołądka i dwunastnicy.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Polocard?

    Nie należy stosować leku Polocard w następujących sytuacjach:

    • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku
    • jeśli pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak skurcz oskrzeli, zapalenie błony śluzowej nosa lub wstrząs
    • jeśli pacjent ma astmę oskrzelową, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączkę sienną lub obrzęk błony śluzowej nosa
    • jeśli pacjent ma czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy oraz stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego
    • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, nerek lub serca
    • jeśli pacjent ma zaburzenia krzepnięcia krwi lub jest leczony jednocześnie środkami przeciwzakrzepowymi
    • jeśli pacjent ma niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
    • jeśli u pacjenta występuje dna moczanowa
    • jeśli pacjent jednocześnie przyjmuje metotreksat w dawkach 15 mg tygodniowo lub większych
    • lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, zwłaszcza w przypadku infekcji wirusowych, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – ciężkiej choroby uszkadzającej wątrobę i mózg
    • nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Polocard?

    Jeśli przyjmiesz za dużo leku, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub udaj się do szpitala. Nadmiar kwasu acetylosalicylowego może powodować nudności, wymioty, przyspieszenie oddechu oraz szumy w uszach. Mogą pojawić się również inne symptomy, takie jak: utrata słuchu, zaburzenia widzenia, bóle głowy, pobudzenie, senność, drgawki, gorączka oraz odwodnienie organizmu. U osób starszych i dzieci przedawkowanie leku może prowadzić do zgonu. Objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego jak splątanie, dezorientacja, śpiączka i drgawki występują rzadziej u dorosłych niż u dzieci.

    Jeśli podejrzewasz przedawkowanie leku, pilnie udaj się do szpitala. Nie ma specyficznego odtrutki na przedawkowanie leków. Leczenie może obejmować:

    1. Wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka, aby zmniejszyć wchłanianie leku. To jest skuteczne do 3-4 godzin po przyjęciu leku, a nawet do 10 godzin po dużym przedawkowaniu.
    2. Podanie węgla aktywnego, aby zmniejszyć wchłanianie leku. Dawkowanie to wynosi od 50-100 g u dorosłych i 30-60 g u dzieci.
    3. Jeśli występuje gorączka, utrzymuj niską temperaturę otoczenia i stosuj chłodne okłady.
    4. Monitorowanie i regulacja zaburzeń elektrolitowych i płynowych organizmu.
    5. Podanie wodorowęglanu sodu dożylnie w celu przyspieszenia wydalania leku przez nerki i leczenia kwasicy. Utrzymuj pH moczu na poziomie 7,0-7,5.
    6. W przypadku poważnego zatrucia, gdy inne metody nie działają, może być konieczna hemodializa lub dializa otrzewnowa, aby usunąć lek z organizmu i wyrównać zaburzenia płynowe i elektrolitowe.
    7. W przypadku przedłużonego czasu protrombinowego podaje się witaminę K.
    8. Nie stosuj leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy, takich jak barbiturany, ze względu na ryzyko wystąpienia kwasicy oddechowej i śpiączki.
    9. Pacjentom z zaburzeniami oddechowymi należy zapewnić dostęp do świeżego powietrza i w razie potrzeby podać tlen. Może być konieczne intubowanie dotchawicze i wsparcie oddychania.

    Wygląd

    Tabletki dojelitowe leku mają różowy kolor i okrągły kształt. Są obu stronach wypukłe i mają lekko chropowatą powierzchnię.

    Ulotka

    Ulotka leku Polocard dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Polocard to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Polocard zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Polocard jest GlaxoSmithKline (GSK).

    Kategorie

    Postać

    Tabletki dojelitowe

    Moc

    150 mg

    Tablica pytań o Polocard

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Polocard to: Acard, Aspirin Cardio, Proficar, CardioTeva.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .